Steeplechase vindere

Steeplechase vindere

2016

Engerupgaards Masterløb herrer:

1. Mark Hartwig

2. Niels Goldschmidt

3. Ian Winther-Høiland

Engerupgaards Masterløb damer:

1. Karin Faber

2. Lærke Mortensen

3. Lotte Holm

Engerupgaards Fri halvblod:

1. Catrine Goldschmidt

2. Nini Gufler

3. Anne Hartvig Nielsen

Engerupgaards Fri Fuldblod:

1. Henrik Bidstrup

2. Henrik Bolt

3. Susan Sparre

Engerupgaards masterløb Pony:

1. Ida Ursin

2. Anne-Sofie Zeltner

3. Camille Hartvig Nielsen 

2015

Engerupgaards Masterløb herrer:

1. Henrik Friis

2. Mark Hartwig

3. Hans Peter Ubbe

Engerupgaards Masterløb damer:

1. Nini Gufler

2. Karin Faber

3. Gitte Ångstrøm

Engerupgaards Fri halvblod:

1. Niels Goldschmidt

2. Ann Katrine Christiansen

3. Anne Hartvig Nielsen

Engerupgaards Fri Fuldblod:

1. Henrik Bolt

2. Henrik Bidstrup

3. Lotte Holm

Engerupgaards masterløb Pony:

1.Victoria Perez

2. Sofie Larsen

3. Jade Schlichting

2014

Engerupgaards Masterløb herrer:

1. Jørgen Mortensen

2. Niels Hansen

3. Hans Peter Ubbe

Engerupgaards Masterløb damer:

1. Gitte Møller

2. Gitte Ångstrøm

3. Camilla Brandstrup

Engerupgaards Fri halvblod:

1. Regitze Halkier

2. Niels Goldschmidt

3. Ann Catrine Christiansen

Engerupgaards Fri Fuldblod:

1. Henrik Friis

2. Christina Christiansen

3. Lars Halkier

Engerupgaards masterløb Pony:

1. Jens Ursin

2. Sofie Faurbye

3. Freja Hjort

2013

Engerupgaards Masterløb herrer:

1. Henrik Bidstrup

2. Hans Peter Ubbe

3. Niels Hansen

Engerupgaards Masterløb damer:

1. Catrine Christiansen

2. Marian Thomsen Agersted

3. Lotte Holm

Engerupgaards Fri halvblod:

1. Christina Christiansen

2. Jørgen Mortensen

3. Gitte Møller

Engerupgaards Fri Fuldblod:

1. Henrik Bolt

2 Niels Goldschmidt

3.

Engerupgaards masterløbPony:

1. Anna Bjørn

2. Jens Ursin

3. Victoria Krarup

2012

Engerupgaards Masterløb herrer:

1. Mark Hartvig

2. Christian Nødebo

3. Niels Hansen

Engerupgaards Masterløb damer:

1. Bettina Halkier

2. Ann Catrine Christiansen

3. Marian Thomsen Agersted

Engerupgaards Fri halvblod:

1. Henrik Friis

2. Christina Christiansen

3. Nanna Eriksen

Engerupgaards Fri Fuldblod:

1. Regitze Halkier

2. Lars Halkier

3. Niels Goldschmidt

Engerupgaards masterløb Pony:

1. Anna Valdorf-Hansen

2. Victoria Hjortnæs

3. Jens Ursin

2011

Engerupgaards Masterløb - for herrer

1. Jørgen Mortensen – Samurai,

2. Henrik Erichsen – Tristan,

3. Niels Hansen - Loba

Engerupgaards Masterløb for damer

1. Kamille Erichsen – Harry Potter,

2. Bettina Halkier – Cosmo,

3 .Sheila Hartmann - Dacalia

Engerupgaards Fri halvblodsløb

1. Niels Goldschmidt – Lasse,

2. Ann Catrine Christiansen – Mr. Robino,

3. Christina Christiansen – Indiana Boy

Engerupgaards Åbne Fri Løb

1. Lars Halkier – Precious Cargo,

2. Frank Nielsen – Alaska,

3. Niels Rørdam Holm – Tumble Weed

Engerupgaards Masterløb - Pony

1. Simone Løvdal Buchard – Chanel,

2.Jens Ursin – Sanny 45,

3.Caroline Utzon-Rødbro – Mørkbak`s Doth

2010

Green Square Masterløb - for herrer

1 .Christian Levin på Lily

2. Jørgen Mortensen på Samurai

3. Jan Plenge på Hamborgs Agalight

Green Square Masterløb for damer

1. Lone Friis på Cortez

2. Marian Agersted Thomsen på Boston

3. Josefine Riis på Conair

Green Square Fri halvblodsløb

1. Frank Nielsen på Alaska

2. Christina Christiansen på Indiana Boy

3. Ann Catrine Christiansen på Mr Rubino

Green Square Åbne Fri Løb

1. Roar Pedersen på Hitman

2. Henrik Boldt på Magic

3. Niels Goldschmidt på Lasse

Green Square Masterløb - Pony

1.Isabella Raahauge på Amadeus

2. Frederikke Høeg Skoven på Boy

3. Victoria Hjortnæs på Ibra

2009

Green Square Masterløb - for herrer

1 .Lars Halkier

2. Jørgen Mortensen

3. Jan Plenge

Green Square Masterløb for damer

1. Ann Catrine Christiansen

2. Jeanette Jensen

3. Catharina Lerche

Green Square Fri halvblodsløbAFLYST

Green Square Åbne Fri Løb

1. Kristina Bauer

2. Niels Rørdam Holm

3. Niels Goldschmidt

Green Square Masterløb - Pony

1. Louise Friis

2. Cathrine Ibsen

3. Sabina Brinck

2008

Green Square Masterløb - for herrer

1. Chris Winther

2. Erik Laub

3. Casper Ursin

Green Square Masterløb for damer

1. Bettina Olsen

2. Lotte Holm

3. Karina Ishøj

Green Square Fri halvblodsløb

1. Annemette Kuhr

2. Niels Rørdam Holm

3. Marian Thomsen Agersted

Green Square Åbne Fri Løb

1. Kristina Bauer

2. Tim Wermuth

3. Lars Halkier

Green Square Masterløb - Pony

1. Tina Nørbech

2. Julie Lentz

3. Isabella Raahauge

 

 

2007

Green square Masterløb – for herrer

1. Frank Nielsen - Alaska

2. Lars Halkier - Bella

3. Chris Winther - Lancome

Green Square Masterløb – for damer

1. Annemette Kuhr - Cibelle

2. Marian Thomsen Agersted - Boston

3. Katie Bøgedal - Losar Von Bøgedal

Green Square - Fri Halvblodsløb

1. Henrik Erichsen - Peter Pan

2. Jan Jørgensen - Ana Puna

3. Torben Jørgensen - Belmore

Green Square – Åbne Fri Løb

1. Bettina Olsen - Cosmo

2. Niels Goldschmidt - Gandolh de Grey xx

3. Roar Petersen - Lucky Skywalker

Green Square Masterløb –Pony

1. Malene Møller - Lotus

2. Marianne Bross - June

3. Anna Emilie Berthelsen - Frihøjs Pawo

2006

Herreløb

1. Kai Strø - Myrphy,

2. Mark Hartwig - William,

3. Niels Rørdam Holm - Tomble Weed

Dameløb

1. Lotte Holm - Princess,

2. Annemette Kuhr - Cibelle,

3. Marian Thomsen Agersted

Fri Halvblod

1. Bettina Olsen - Cosmo,

2. Henrik Erichsen - Peter Pan,

3. Christian Levin - Brave Heart

Fri Fuldblod

1. Henrik Bold - Magic,

2. Henrik Lassen - Danneman,

3. Niels Goldschmidt - Gandalf de Grey XX

Pony

1. Regitze Olsen - Emma,

2. Lærke H. Mortensen - Touch of Royal,

3. Anna Emilie Berthelsen - Frihøjs Pawo

2005

Herre løb

1. Henrik Erichsen Peter Pan

2. Mark Hartwig William

3. Mogens Brandt Faustino

Dame løb

1. Bettina Olsen Cosmo,

2. Lotte Holm Hevira,

3. Katia Bøgedal Losar von Bøgedal

Fri halvblod

1. Henrik Bold - Magic,

2. Frank Nielsen - Alaska,

3. Niels Kattrup - Mood

Fri Fuldblod

1. Christina Bauer - Avancé,

2. Niels Goldschmidt - Eros

ingen

Pony

1. Simone Winther Petersen - Boss,

2. Camilla Eriksen - Karaat,

3. Alberthe Laursen – Pingo

2004

Dameløb

Cecilia Mølbjerg

Gitte Møller, Sisse Demant

Herreløb

Lars Holbach

Henrik Erichsen

Chris Winther

Fri løb halvblod

Lotte Holm

Christina Lund

Betinna Olsen

Fri løb fuldblod

Kristina Bauer

Bo Fleischer

Ponyløb

Alberte Laursen

Anne Stephanie Jaque

Anne Sofie Kornerup

2003

Damer

1. Julie Petersen på Calypso

2. Mette Kaufmann på Sunrise

3. Kirsten Østergaard på Rusalka

Halvblod

1. Henning Nyhuus på Freddy

2. Lotte Holm på Hevira

3. Suzanna Child på Felize

Fuldblod

1. Torben Jørgensen på Robinson

2. Henrik Friss på Tomra

3. Lars Halkier på Kasino

Pony

1. Celie strøm springer på Birkely spokojna

2. Tine Hummelgard på Golden champion

3. Ditte Knudsen på Papaya

Alle placerede ryttere modtog flotte

2002

Fri løb :Niels Goldschmidt-Scottish Chance

2001

Fri løb: Kristina Bauer - Avance

2000

Mark Hartvig

Birgitte Eiken

Henrik Friis – Kristina Bauer.

Charlotte Dinesen – Stina Sørensen – Monica Larsen

1999

Tim Wermuth – Mark Hartvig – Per Riis

Etina Gesler – Unni Berthelsen – Lykke Martinsen

Birgitte Eiken – Per W

1998

Jørgen Bonnesen – Mark Hartvig – Kai Strø

Malene Maj Hansen – Line Andersen – Helle Brunsvig

Niels Goldschmidt – Birgitte Eiken – Lasse Aalestrup

1997

Dan Rasmussen

Cecilia Mølbjerg

Hans P. Ubbe

1996

Hans Thygesen – Dan Syrik – Jørgen Krause

Anni Pop Madsen – Hanne Winter Jensen – Etina Gesler

Niels Goldschmidt – Rene Hartz – Lars H. Tilke

Tidligere vindere: (friløb):

1995:Niels Goldschmidt

1994:Torben Jørgensen

1993:Lasse Aalestrup

1992:Tim Wermuth

1991:Karl Henri Fisher

1990:John Jørgensen

1989:Stig Engers

1988:May-Britt Kattup

1987:Niels Goldschmidt - Erling Olsen