Steeplechase vindere

Steeplechase vindere 2021:

Engerupgaards Masterløb - herrer

  • Henrik Friss på Cortez
  • Thomas  Kledal på Arizona
  • Finn Olsen på Mr Quinsi
  •  
    Engerupgaards Masterløb – damer

  • Katja Ayala Andersen på Halleys Comet
  • Marian Bjugel-Thomsen på Milton
  • Sofie Larsen på Lerato
  •  
    Engerupgaards Fri halvblods

  • Rikke Lyngaa på Ikato
  • Christian Rasmussen på Darwin
  • Ditte Moesgaard på High Olympia
  •  
    Engerupgaards Åbne Fri

  • Ylva Winsborg på Dionysos
  • Frederikke Blixencrone-Møller på Elan
  • Henrik Boldt på Benefit
  •  
    Engerupgaards Pony masterløb

  • Karla Steenmann på Dumle Cassius
  • Laura Pyndt på Starligt
  • Ida Pedersen på Cadiz
  • 2019
    Engerupgaards Masterløb herrer:
    1. Mark Hartvig
    2. Peter Skifter
    3. James Juel-Brockdorff
    Engerupgaards Masterløb damer:
    1.  Karin Winther
    2. Isabella Lundquist
    3. Lonny Haupt
    Engerupgaards Fri halvblod:
    1. Martin Zaren
    2. Lasse Aardenstrup
    3. Ann-Sophie Iuek-Brockdorff
    Engerupgaards Fri Fuldblod:
    Ingen placerede - alle red fejl bane
    Engerupgaards masterløb Pony:
    1.  Caroline Nielsen
    2. Frida Amalie Kjeldgaard
    3. Emma Klug

    2018
    Engerupgaards Masterløb herrer:
    1. Henrik Friis
    2. Erik Laub
    3. Christian Rasmussen
    Engerupgaards Masterløb damer:
    1.  Freja Hammeken
    2. Signe Kongebro
    3. Isabella Lundquist
    Engerupgaards Fri halvblod:
    1. Sabrina Solis
    2. Henrik Bidstrup
    3. Niels Goldschmidt
    Engerupgaards Fri Fuldblod:
    Aflyst 
    Engerupgaards masterløb Pony:
    1. Anna Willer Klein
    2. Freja Jakobsen
    3. Emma Klug

    2017
    Engerupgaards Masterløb herrer:
    1. Finn Olsen
    2. James Juel Brockdorff
    3. Ian Winther-Høiland
    Engerupgaards Masterløb damer:
    1. Lotte Holm
    2. Gitte Møller
    3. Katia Bøgedal
    Engerupgaards Fri halvblod:
    1. Nini Gufler
    2. Mark Hartvig
    3. Nanna Eriksen
    Engerupgaards Fri Fuldblod:
    1. Henrik Bolt
    2. Niels Goldschmidt
    3. Mette Kaufmann
    Engerupgaards masterløb Pony:
    1. Anna Hyllested Andersen
    2. Anne-Sofie Zeltner
    3. Castanja Kilpatrick
    2016
    Engerupgaards Masterløb herrer:
    1. Mark Hartwig
    2. Niels Goldschmidt
    3. Ian Winther-Høiland
    Engerupgaards Masterløb damer:
    1. Karin Faber
    2. Lærke Mortensen
    3. Lotte Holm
    Engerupgaards Fri halvblod:
    1. Catrine Goldschmidt
    2. Nini Gufler
    3. Anne Hartvig Nielsen
    Engerupgaards Fri Fuldblod:
    1. Henrik Bidstrup
    2. Henrik Bolt
    3. Susan Sparre
    Engerupgaards masterløb Pony:
    1. Ida Ursin
    2. Anne-Sofie Zeltner
    3. Camille Hartvig Nielsen

    2015
    Engerupgaards Masterløb herrer:
    1. Henrik Friis
    2. Mark Hartwig
    3. Hans Peter Ubbe
    Engerupgaards Masterløb damer:
    1. Nini Gufler
    2. Karin Faber
    3. Gitte Ångstrøm
    Engerupgaards Fri halvblod:
    1. Niels Goldschmidt
    2. Ann Katrine Christiansen
    3. Anne Hartvig Nielsen
    Engerupgaards Fri Fuldblod:
    1. Henrik Bolt
    2. Henrik Bidstrup
    3. Lotte Holm
    Engerupgaards masterløb Pony:
    1.Victoria Perez
    2. Sofie Larsen
    3. Jade Schlichting

    2014
    Engerupgaards Masterløb herrer:
    1. Jørgen Mortensen
    2. Niels Hansen
    3. Hans Peter Ubbe
    Engerupgaards Masterløb damer:
    1. Gitte Møller
    2. Gitte Ångstrøm
    3. Camilla Brandstrup
    Engerupgaards Fri halvblod:
    1. Regitze Halkier
    2. Niels Goldschmidt
    3. Ann Catrine Christiansen
    Engerupgaards Fri Fuldblod:
    1. Henrik Friis
    2. Christina Christiansen
    3. Lars Halkier
    Engerupgaards masterløb Pony:
    1. Jens Ursin
    2. Sofie Faurbye
    3. Freja Hjort

    2013
    Engerupgaards Masterløb herrer:
    1. Henrik Bidstrup
    2. Hans Peter Ubbe
    3. Niels Hansen
    Engerupgaards Masterløb damer:
    1. Catrine Christiansen
    2. Marian Thomsen Agersted
    3. Lotte Holm
    Engerupgaards Fri halvblod:
    1. Christina Christiansen
    2. Jørgen Mortensen
    3. Gitte Møller
    Engerupgaards Fri Fuldblod:
    1. Henrik Bolt
    2 Niels Goldschmidt
    3.
    Engerupgaards masterløbPony:
    1. Anna Bjørn
    2. Jens Ursin
    3. Victoria Krarup

    2012
    Engerupgaards Masterløb herrer:
    1. Mark Hartvig
    2. Christian Nødebo
    3. Niels Hansen
    Engerupgaards Masterløb damer:
    1. Bettina Halkier
    2. Ann Catrine Christiansen
    3. Marian Thomsen Agersted
    Engerupgaards Fri halvblod:
    1. Henrik Friis
    2. Christina Christiansen
    3. Nanna Eriksen
    Engerupgaards Fri Fuldblod:
    1. Regitze Halkier
    2. Lars Halkier
    3. Niels Goldschmidt
    Engerupgaards masterløb Pony:
    1. Anna Valdorf-Hansen
    2. Victoria Hjortnæs
    3. Jens Ursin

    2011
    Engerupgaards Masterløb - for herrer
    1. Jørgen Mortensen – Samurai,
    2. Henrik Erichsen – Tristan,
    3. Niels Hansen - Loba
    Engerupgaards Masterløb for damer
    1. Kamille Erichsen – Harry Potter,
    2. Bettina Halkier – Cosmo,
    3 .Sheila Hartmann - Dacalia
    Engerupgaards Fri halvblodsløb
    1. Niels Goldschmidt – Lasse,
    2. Ann Catrine Christiansen – Mr. Robino,
    3. Christina Christiansen – Indiana Boy
    Engerupgaards Åbne Fri Løb
    1. Lars Halkier – Precious Cargo,
    2. Frank Nielsen – Alaska,
    3. Niels Rørdam Holm – Tumble Weed
    Engerupgaards Masterløb - Pony
    1. Simone Løvdal Buchard – Chanel,
    2.Jens Ursin – Sanny 45,
    3.Caroline Utzon-Rødbro – Mørkbak`s Doth

    2010
    Green Square Masterløb - for herrer
    1 .Christian Levin på Lily
    2. Jørgen Mortensen på Samurai
    3. Jan Plenge på Hamborgs Agalight
    Green Square Masterløb for damer
    1. Lone Friis på Cortez
    2. Marian Agersted Thomsen på Boston
    3. Josefine Riis på Conair
    Green Square Fri halvblodsløb
    1. Frank Nielsen på Alaska
    2. Christina Christiansen på Indiana Boy
    3. Ann Catrine Christiansen på Mr Rubino
    Green Square Åbne Fri Løb
    1. Roar Pedersen på Hitman
    2. Henrik Boldt på Magic
    3. Niels Goldschmidt på Lasse
    Green Square Masterløb - Pony
    1.Isabella Raahauge på Amadeus
    2. Frederikke Høeg Skoven på Boy
    3. Victoria Hjortnæs på Ibra

    2009
    Green Square Masterløb - for herrer
    1 .Lars Halkier
    2. Jørgen Mortensen
    3. Jan Plenge
    Green Square Masterløb for damer
    1. Ann Catrine Christiansen
    2. Jeanette Jensen
    3. Catharina Lerche
    Green Square Fri halvblodsløbAFLYST
    Green Square Åbne Fri Løb
    1. Kristina Bauer
    2. Niels Rørdam Holm
    3. Niels Goldschmidt
    Green Square Masterløb - Pony
    1. Louise Friis
    2. Cathrine Ibsen
    3. Sabina Brinck

    2008
    Green Square Masterløb - for herrer
    1. Chris Winther
    2. Erik Laub
    3. Casper Ursin
    Green Square Masterløb for damer
    1. Bettina Olsen
    2. Lotte Holm
    3. Karina Ishøj
    Green Square Fri halvblodsløb
    1. Annemette Kuhr
    2. Niels Rørdam Holm
    3. Marian Thomsen Agersted
    Green Square Åbne Fri Løb
    1. Kristina Bauer
    2. Tim Wermuth
    3. Lars Halkier
    Green Square Masterløb - Pony
    1. Tina Nørbech
    2. Julie Lentz
    3. Isabella Raahauge

     

    2007
    Green square Masterløb – for herrer
    1. Frank Nielsen - Alaska
    2. Lars Halkier - Bella
    3. Chris Winther - Lancome
    Green Square Masterløb – for damer
    1. Annemette Kuhr - Cibelle
    2. Marian Thomsen Agersted - Boston
    3. Katie Bøgedal - Losar Von Bøgedal
    Green Square - Fri Halvblodsløb
    1. Henrik Erichsen - Peter Pan
    2. Jan Jørgensen - Ana Puna
    3. Torben Jørgensen - Belmore
    Green Square – Åbne Fri Løb
    1. Bettina Olsen - Cosmo
    2. Niels Goldschmidt - Gandolh de Grey xx
    3. Roar Petersen - Lucky Skywalker
    Green Square Masterløb –Pony
    1. Malene Møller - Lotus
    2. Marianne Bross - June
    3. Anna Emilie Berthelsen - Frihøjs Pawo

    2006
    Herreløb
    1. Kai Strø - Myrphy,
    2. Mark Hartwig - William,
    3. Niels Rørdam Holm - Tomble Weed
    Dameløb
    1. Lotte Holm - Princess,
    2. Annemette Kuhr - Cibelle,
    3. Marian Thomsen Agersted
    Fri Halvblod
    1. Bettina Olsen - Cosmo,
    2. Henrik Erichsen - Peter Pan,
    3. Christian Levin - Brave Heart
    Fri Fuldblod
    1. Henrik Bold - Magic,
    2. Henrik Lassen - Danneman,
    3. Niels Goldschmidt - Gandalf de Grey XX
    Pony
    1. Regitze Olsen - Emma,
    2. Lærke H. Mortensen - Touch of Royal,
    3. Anna Emilie Berthelsen - Frihøjs Pawo

    2005
    Herre løb
    1. Henrik Erichsen Peter Pan
    2. Mark Hartwig William
    3. Mogens Brandt Faustino
    Dame løb
    1. Bettina Olsen Cosmo,
    2. Lotte Holm Hevira,
    3. Katia Bøgedal Losar von Bøgedal
    Fri halvblod
    1. Henrik Bold - Magic,
    2. Frank Nielsen - Alaska,
    3. Niels Kattrup - Mood
    Fri Fuldblod
    1. Christina Bauer - Avancé,
    2. Niels Goldschmidt - Eros
    ingen
    Pony
    1. Simone Winther Petersen - Boss,
    2. Camilla Eriksen - Karaat,
    3. Alberthe Laursen – Pingo

    2004
    Dameløb
    Cecilia Mølbjerg
    Gitte Møller, Sisse Demant
    Herreløb
    Lars Holbach
    Henrik Erichsen
    Chris Winther
    Fri løb halvblod
    Lotte Holm
    Christina Lund
    Betinna Olsen
    Fri løb fuldblod
    Kristina Bauer
    Bo Fleischer
    Ponyløb
    Alberte Laursen
    Anne Stephanie Jaque
    Anne Sofie Kornerup

    2003
    Damer
    1. Julie Petersen på Calypso
    2. Mette Kaufmann på Sunrise
    3. Kirsten Østergaard på Rusalka
    Halvblod
    1. Henning Nyhuus på Freddy
    2. Lotte Holm på Hevira
    3. Suzanna Child på Felize
    Fuldblod
    1. Torben Jørgensen på Robinson
    2. Henrik Friss på Tomra
    3. Lars Halkier på Kasino
    Pony
    1. Celie strøm springer på Birkely spokojna
    2. Tine Hummelgard på Golden champion
    3. Ditte Knudsen på Papaya

    2002
    Fri løb :Niels Goldschmidt-Scottish Chance

    2001
    Fri løb: Kristina Bauer - Avance

    2000
    Mark Hartvig
    Birgitte Eiken
    Henrik Friis – Kristina Bauer.
    Charlotte Dinesen – Stina Sørensen – Monica Larsen
    1999

    Tim Wermuth – Mark Hartvig – Per Riis

    Etina Gesler – Unni Berthelsen – Lykke Martinsen

    Birgitte Eiken – Per W

    1998

    Jørgen Bonnesen – Mark Hartvig – Kai Strø

    Malene Maj Hansen – Line Andersen – Helle Brunsvig

    Niels Goldschmidt – Birgitte Eiken – Lasse Aalestrup

    1997

    Dan Rasmussen

    Cecilia Mølbjerg

    Hans P. Ubbe

    1996

    Hans Thygesen – Dan Syrik – Jørgen Krause

    Anni Pop Madsen – Hanne Winter Jensen – Etina Gesler

    Niels Goldschmidt – Rene Hartz – Lars H. Tilke

    Tidligere vindere: (friløb):

    1995:Niels Goldschmidt

    1994:Torben Jørgensen

    1993:Lasse Aalestrup

    1992:Tim Wermuth

    1991:Karl Henri Fisher

    1990:John Jørgensen

    1989:Stig Engers

    1988:May-Britt Kattup

    1987:Niels Goldschmidt - Erling Olsen